Witamy

Siemka Wam Pasjonaci , Jedna Pasja Jedna Miłość !

Pożyteczne insekty i owady

Vampidrut

Administrator
Administrator
Dołączył
Listopad 17, 2021
Posty
2
Punkty
3
Wiek
45

Najlepsze owady dla Twojego ogrodu konopi​

Jeśli chodzi o wybór najlepszych owadów do uprawy marihuany, dostępnych jest kilka różnych opcji:

1. Biedronki​

Biedronki należą do najłatwiej rozpoznawalnych owadów. Jako dzieci kochaliśmy je za ich urocze cętki, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, że tak naprawdę są śmiertelnymi drapieżnikami!

Biedronki, znane również jako Hippodamia convergens , uwielbiają polować na mszyce, jeden z najczęstszych szkodników ogrodowych. Mogą zjeść do 60 mszyc w ciągu jednego dnia lub 5000 w ciągu swojego życia. Zjadają również inne stworzenia, w tym mączliki, roztocza i wołki.

Jeśli uprawiasz chwasty na zewnątrz , spróbuj sadzić w pobliżu koper lub koper włoski, ponieważ rośliny te mają tendencję do przyciągania biedronek. Możesz także kupić je online, jeśli masz plagę i potrzebujesz dużo biedronek, szybko.

Przychodzą w pojemnikach z jedzeniem, ale nie z wodą, więc nawadniaj glebę przed wypuszczeniem biedronek. Nie latają po zmroku, więc wypuszczaj je o zmierzchu lub w nocy. Kilka błędów na metr kwadratowy konopi powinno wystarczyć.

2. Zielone Lacewingi​

Chrysopela to kolejny drapieżny owad, który lubi objadać się mszycami. Są również pomocne w zwalczaniu wełnowców.

Najbardziej przydatne są larwy siniaków, które można kupić w tej formie lub jako jaja. Jednak konieczne jest natychmiastowe uwolnienie ich, ponieważ mogą stać się kanibalami w przypadku braku innej ofiary.

Mrówki również zjadają jajka sikające, więc nie umieszczaj ich zbyt blisko ziemi. Podobnie jak biedronki, koperek i koper włoski w naturalny sposób przyciągają złotooki. Lubią też kolendrę, słoneczniki i kosmos.

Zwróć uwagę, że wiadomo, że sikawki gryzą ludzi, chociaż jest to dość rzadkie.

3. Delphastus Catalinae​

Delphastus catalinae to mały, brązowo-czarny chrząszcz i krewny bardziej znanej biedronki. Ich potoczna nazwa to „drapieżnik mączlików” i każdego dnia mogą spożywać ponad 100 jaj mączlików. Zjadają również dorosłego mączlika, jeśli są dostępne.

Wypuść jednego chrząszcza na porażoną roślinę lub 5–10 na 10 stóp kwadratowych. Najlepszą porą na wypuszczenie Delphastus catalinae jest wczesny poranek lub zmierzch.

4. Modliszka​

Modliszka ( Stagmomantis ) to kolejny owad, który słynie z drapieżnego charakteru. Mantydy zjadają różne szkodniki , w tym mszyce, muchy, ćmy i komary.

Chociaż wiele osób uważa, że są gatunkiem zagrożonym, tak nie jest. Dlatego, jeśli znajdziesz skrzynkę z jajkiem modliszki na wolności, możesz ostrożnie przetransportować ją do swojego ogrodu konopnego.

W przeciwnym razie możesz spróbować zwabić mantydy, sadząc koper, koper włoski lub nagietki w pobliżu swoich roślin konopi. Pudełka na jajka są również dostępne online i można je kupić, aby powiesić je w problematycznych miejscach. Jednak te owady mogą być kanibalami, więc trzymaj je w bezpiecznej odległości od siebie.

5. Podstępny błąd kwiatowy​

Podstępny pluskwa kwiatowa ( Orius insidiosus ) jest dobrą opcją do zwalczania szkodników, takich jak wciornastki. Gdy zjedzą wszystkie stworzenia na liściach, zagrzebią się w kwiatach, aby znaleźć więcej.

Owady te są pożyteczne tylko latem, ponieważ do przeżycia potrzebują światła i ciepła. Jednak sztuczne oświetlenie również powinno być wystarczające. Możesz aplikować te robaki bezpośrednio na porażone rośliny, ale uważaj, ponieważ mogą ugryźć. Jest to jednak dość rzadkie.

6. Chrząszcze wędrowne​

Rove chrząszcze ( Atheta coriaria ) lubią żyć w wilgotnych, ciemnych warunkach i są idealnymi mieszkańcami gleby dla Twojego ogrodu konopnego. Mogą radzić sobie z różnymi szkodnikami, w tym wciornastkami, muchami brzegowymi i larwami komarów.

Rove chrząszcze są bardzo pożytecznym owadem i zapewniają doskonałe pokrycie ogrodów. Gdy oczyszczą roślinę ze szkodników, polecą do następnej, aby znaleźć więcej.

7. Hypoaspis Miles​

Hypoaspis miles to drapieżne roztocza glebowe. Czasami są one również znane jako Stratiolaelaps scimitus . Żyją w twojej średniej uprawie konopi i zjadają larwy i poczwarki wciornastków oraz komarów.

Dobrze podlewaj obszar przed wypuszczeniem tych stworzeń i ponownie po kilku godzinach, aby uzyskać najlepsze wyniki.

8. Nicienie​

Nicienie to mikroskopijne, pasożytnicze robaki. Istnieje wiele różnych gatunków nicieni i wybór właściwego jest kluczowy, ponieważ niektóre z nich są destrukcyjne. Szczególnie pomocnym gatunkiem w ogrodach marihuany jest Steinernema feltiae .

Te stworzenia niszczą swoją ofiarę w makabryczny sposób. Składają jaja wewnątrz organizmu docelowego i pozwalają larwom się nim żywić. Jednak doskonale sprawdzają się w zwalczaniu różnych gatunków, w tym komarów, wciornastków i wielu innych szkodników.

Możesz kupić nicienie osadzone na granulkach lub płatkach i wprowadzić je do podłoża uprawowego. Możesz również przechowywać je w lodówce, aż będziesz gotowy do ich użycia.

9. Dżdżownice​

W przeciwieństwie do innych robaków z naszej listy, dżdżownice ( Lumbricus terrestris) nie pomagają zwalczać szkodników. Mają jednak potężne korzyści dla twojej gleby. Rozbijają materiał organiczny, napowietrzając ziemię i umożliwiając lepsze odprowadzanie wody.

Produkują również odlewy bogate w składniki odżywcze, które stanowią fantastyczny dodatek do nawozów organicznych . Po prostu dodaj kilka dżdżownic do swojej ziemi lub kompostu i pozwól im działać swoją magią.

10. Pluskwy​

Pillbugs ( Oniscidea ) są częstym widokiem we wszelkiego rodzaju ogrodach. Często można je spotkać biegających pod pojemnikami lub kamieniami. Podobnie jak dżdżownice żywią się rozkładającą się materią i mogą być doskonałym dodatkiem do hałd kompostu.

Żywią się ściółką, martwymi roślinami i owadami. Dlatego też pigułki są świetnym sposobem na utrzymanie porządku w ogrodzie konopnym i wolnym od zanieczyszczeń.
 
Do góry